| Dyalema a întrebat:

Ați luat pastile antistres înainte de examenul auto pe oraș? Ce efecte au avut? Pozitive sau negative? Au influențat capacitatea de conducere sau atenția?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Eu obișnuiesc sa iau Calmogen înainte de examenele importante din sesiune. Ma ajuta sa îmi țin emoțiile sub control și sa ma concentrez mai bine.

10 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Influenteaa o ****. Avea mama la ea niste extraverale dar m-am bagat ca martora prima oara si ne-a schimbat pe drum, nici eu nu stiu cum mi-au disparut emotiile.Prima data cand am dat orasul am luat pastila si nu m-a ajutat cu nimic.Fii atent/atenta, schimba treptele si rupeti gatul in oglini.

| Frank51 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate ajuta poate nu, poate e doar efect placebo, insa eu nu am folosit niciodata si am trecut peste emotii in mod natural.

Am un prieten care a folosit, si a zis ca chiar l-a ajutat, dar eu cred ca e doar placebo.

| anais13 a răspuns:

Eu am luat supliment cu magneziu și vitamina B2. Am mers la farmacie și i-am zis sa-mi dea ceva ca sa fiu mai liniștita, mai calma ca am un examen important. Dar trebuie sa le iei cu o luna înainte sau cu măcar 2 săptămâni ca sa își facă efectul. Sunt suplimente și astea nu îți dăunează deloc, le recomand, și-au făcut efectul perfect. Am fost foarte chill timp de vreo 2-3 luni cât am ținut eu. Ti le recomand și tie, le poți folosi oricand:*

| Donsavas a răspuns:

Dacă discuți cu un medic psihiatru înainte, ai asigurarea ca totul E in regula.

| Dyalema explică (pentru PumpkinDoll):

Până acum m-am pus tot prima, la plecare din parcare, prima dată am fost martora apoi am plecat din punctul de plecare din nou și nu mi-a plăcut. De data asta am făcut în asa fel încât să fiu a doua sau a 3-a. Poate și asta a fost o cauză, că se uitau toți la mine cum plecam... Oricum, sunt ff stresata mai ales că știu ce mă așteaptă. Prima dată de emoții nici nu am reușit să ies de parcare că am încurcat pedalele?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Negative. Mai mult te agita.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

A luat o cunostinta si nu putea sa se concentreze ca plutea laughing))))

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Dyalema):

EU vomitam inainte de traseu pentru ca ma tot stresam de la asta, cum am zis, nici eu nu stiu cum au trecut emotiile. Chestia e ca mi-a spus baiatul care a condus "incearca sa te relaxezi ca sa ne intoarcem amandoi cu permisul luat" dupa m-am calmat de tot si am mers ca si cum ar fi fost instructorul langa mine. Bine, daca ai avut un idiot de instructor care urla la tine in loc sa ti spuna ce ai gresit, e si normal sa te simti nesigura 100%.Si gandeste te ca esti tu, martorul si politistul, sau cum am zis, imagineaza ti ca e instructorul si e doar o simulare.Mie imi tremura piciorul pe ambreiaj prima data, eram varza la cel mai serios mod.

| Dyalema explică (pentru PumpkinDoll):

Mersi! Instructorul a fost ok, nu a ridicat niciodată tonul la mine deși e a 3a oară când dau examenul, deci am niște ore de condus cu el. Vina e toată la mine, din păcate nu pot da vina pe nimeni...

| Mihaita_Calavie_1997 a răspuns (pentru anais13):

Cum se numeste pastilele?