| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o rugaminte sa ma ajute cineva, nu vreau sa fiu pacalit vreau sa cumpar o masina adusa din Danemarca si nu stiu ce acte trebuie sa-mi dea. El spune ca nu trebuie sa mai facem acte de vanzare pe masina, mi le da pe alea din Danemarca si cu alea sa merg sa fac inscrierea in Romania si tin sa mentionez ca nu el este in acte, e unul din Danemarca.

5 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

In Danemarca cand scoti o masina la export iti iei taxele pe ea de la skat, nu trebuie sa faca omu care ti o aduce nici un act cu tine, masina iese pe export cu numere de la skat sau pe platforma adusa si tu iti faci inmatricularea in Romania direct.

| gogu220 a răspuns:

Prima dată trebuie să traduci acele acte. Apoi mergeţi la poliţie să înregistraţi maşina. Eu zic să îi dai banii în momentul în care îţi este acceptat dosarul la înmatriculare.

Răspuns utilizator avertizat