| Cross125 a întrebat:

am un cross 125cc china...si am stricat filetul la chiuloasa, dupa ce am facut o reductie si am pus chiuloasa inapoi nu mai poresneste...si parca nu mai are aceiasi compresie cand dau la pedala, se poate se nu fi pus ceva bine la pinionul din chiuloasa?! Va rog spuneti ce am gresit sau ce nu am facut!

Răspuns Câştigător
| Wenny10 a răspuns:

Nu ai pus lantul de distributie la semn pe pinion, s-a strambat vreo supapa si ramane blocata, posibil sa fie garnitura nasoala

4 răspunsuri:
| Alexu2004 a răspuns:

Nu e bine pusa chiuloasa.
Incearca sa o prinzi mai bine.
De aceea nu mai are aceias compresie cand dai la pedala.
Sper ca te-am ajutat! Funda? Succes!

| Cross125 explică (pentru Alexu2004):

Nu e vorba de chiulasa, are niște supape în ea
..Care au vreo legătură cu pinionul?

| Alexu2004 a răspuns (pentru Cross125):

Supapele au legatura este garnitura proasta la una sau e stramba

| Cross125 explică (pentru Wenny10):

Nu era de la garnitura, doar era dereglat lantu la distributie, mersi oricum!