| NuDauNiciunNume a întrebat:

Am un Opel Astra si ieri m-am urcat in masina, i-am dat cheie si dupa am lasat pe liber ca voiam sa pun muzica si nu sunt sigura daca imi pusesem sau nu centura (inca nu plecasem din loc) dar deodata airbagul din partea stanga de la scaunul soferului a sarit. Pe moment m-am speriat pentru ca am carnetul de putin timp si a iesit un fel de praf gros iar eu am crezut ca e fum si am deschis portiera repede sa ies (am crezut ca a explodat ceva si va lua foc imediat) si nu s-a deschis portiera din prima, doar din a doua incercare. In fine, acum ideea este ca nu stiu de ce a sarit airbagul deoarece eu nu pornisem inca si masina era langa curtea mea si nu erau altele ca sa se fi izbit sau nu stiu ce. Cineva mi-a zis ca poate nu imi pusesem centura si s-a prins fierul acela de la centura la locul unde era airbagul si de asta...nu stiu ce sa zic...Masina merge normal si in bord nu apare nimic decat ca lipseste airbagul.

Răspuns Câştigător
| GeorgeTheMaster a răspuns:

Bine ca a sarit cand stateai pe loc ca cine stie ce se intampla daca sarea pe sosea...Simplu,airbag-ul era defect

3 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Daca sarea la 130 la ora?
Airbag defect.

| NuDauNiciunNume explică (pentru GeorgeTheMaster):

Deci nu ar avea legatura cu altceva gen partea electrica, nu? thinking Mi-e putin frica sa ma pun din nou la volan momentan dupa faza asta si ma gandesc sa nu fi fost declansat de ceva grav

| GeorgeTheMaster a răspuns (pentru NuDauNiciunNume):

Ok,mi-e sa nu iti dau un raspuns eronat...Du-te la un service auto si iti vor explica ei in totalitate ce s-a intamplat