| Zxcv6 a întrebat:

Bună, dețin un Vw Passat B5.5 2004 cu xenon style usa și vreau să îi pun ceva becuri mai puternice că cele pe care le am sunt extrem de slabe nu văd nici 10 metri in fata ce becuri "D2s" îmi puteți recomanda ceva calitate preț orice sfat este bine venit!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din 2004 pana acum sunt sanse mari sa fie murdare si/sau arse lupele. In aceste conditii, poti sa pui mama becului, ca tot nu vei avea lumina ok, pana cand nu schimbi lupele si oglinda interioara.
D2S este tipul becului, iar ca marci bune, ar fi Osram, Hella si Philips.
Culoarea iti recomand sa iei tot 4300K, la fel ca originalele. Daca pui altceva, nu mai bat la fel de bine in orice conditii.

| Zxcv6 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Lupele au fost schimbate si farurile au fost curatate doar ca becurile sunt foarte slabe

| relian a răspuns (pentru Zxcv6):

Daca totul e in regula, iar pana acum nu ai facut plingere, inseamna ca ai imbatrinit si tia slabit vederea, ochii tai au slabit laughing asta e se intampla.
Asa baga xenon, o sa ai lumina puternica, alea da, intr-adevar is lumni si nu luminari.Si ledurile la fel, bune si astea.

P[une becuri mai puternice si vezi si tu ce se intampla. Sfat calitate pret? Pina la urma e un prapadit de bec nu costa mii, cumpara orice bec, orice brand, ia unu cel mai ieftin prima data, vezi daca functioneaza daca iti place ce lumina da, dupa cumperi bune cand so arde asta ieftin.

Eu asa as face.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce este aia xenon style usa? Eu cred ca tu ai la masina aia faruri cu halogen, de aveai xenon sigur vedeai f bine.Numa halogenele is luminari, nu vezi nici la 2 metri.

Becuri mai puternice decat ce ai, nu stii daca or sa functioneze, computerul va sesiza si ar putea sa nici nu functioneze.
Mergi nasa cum e masina, nu are rost sa te complici, mai ales in RO unde se leaga aia de orice rahat.