| Bossdeanonim12 a întrebat:

Buna dimineata! Maine urmeaza sa dau traseul si nu stiu cum ar trebui sa procedez..., ma prezint acolo singur sau si cu intructorul? O sa dau pe masina de scoala?

Răspuns Câştigător
| KingOoO a răspuns:

Traseul e in felul urmator. Te prezinti cu instructorul acolo de dimineata, iar in functie de ordinea alfabetica a instructorului poate sa iti vina randul intre ora 09-14.

Prima data vei fi martor la traseul altora pe alte masini. Tu vei da traseul pe masina pe care ai facut tu.

Cand iti vine randul te pui la volan, reglezi toate prostiile si ii dai buletinul politistului pana la final.

Conduci cam 30-45 minute MINIM.
Trebuie sa executi minim 2 parcari. Cam asta e traseul.

La final iti calculeaza punctele la misto.

NU UITA. TOTUL DEPINDE DE POLITIST, DE STAREA LUI. SANSELE SUNT 50/50!
Sunt cu*ve care nu stiu sa conduca si iau permisul din prima cu 0
Sunt care stiu sa conduca dar nu iau permisul ca au boala politistul pe el.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ Bossdeanonim12: dau traseul...cu intructorul? O sa dau pe masina de scoala?~

cu instructorul (probabil) in spate și polițistul in față pe mașina școală.
Noroc!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ai platit mașină de școală că sa dai examen pe ea?

| DovleacTurbat a răspuns:

Te prezinți cu instructorul și mașina pe care ai făcut ședințele. Vin examinatorii, sunteți împărțiți în mai multe grupe, fiecare examinator cu grupa lui și cu traseul lui.
Daca ești noroc să fii primul pe lista lui, vei da examenul fara sa mai aștepți, fara sa mai fii martor și la altul (Intr un fel e bine, că nu mai pierzi timp).
Daca nu, prima data vei fi martor (poți fii foarte atent in acest moment, deoarece observi cum decurge examenul, ce vrea examinatorul să vadă de la elev, cum se comporta etc).
Ca sfat: fii calm. Daca, îl faci să se simtă în siguranță și el va fi relaxat, daca în schimb, îți tremură mâinile pe volan, și el va sta încordat și pregătit să intervină.
Intervenția lui la pedale sau volan, înseamnă 21p (asta înseamnă că ești picat).

| Violleta2022 a răspuns:

La examen te duci unde esti programat, la acea locatie, fiindca instructorul va veni si el acolo cu toti ceilalti cursanti care dau maine examenul auto.
Fii acolo cu 10-15 minute inainte ca sa nu risti sa ajungi prea tarziu.
Da, examenul auto se sustine pe masina scolii, cea cu care ai exersat tu.

Culca-te foarte devreme diseara, la 8 sau maxim9 ca sa dormi suficient si sa ai mintea clara, maine dimineata.
Nu consuma alcool azi, deloc.
Nu manca nimic gras sau gretos, care ti-ar pute aprovoca indigestie.
Dormi bine si odihneste-te ca creierul tau sa se poate concetra si sa iei examenul.

Succes!

.

| vlllaaddd a răspuns:

Bafta omule, o sa reusesti!

| Naavin a răspuns (pentru KingOoO):

Sincer, peste tot e altfel.
Matusa mea a dat traseul nu demult. Parcari nici n-a invatat cu instructorul, pentru ca cica parcarile nu intra la examen. De condus a condus vreo 20 de minute.

Imediat dau si eu traseul. Eu am invatat parcarile, instructorul meu spune ca intra la examen dar se dau foarte rar inspre deloc, mai mult se da intoarcere sau mers inapoi. Timpul maxim de condus este de 25 de minute, conform instructorului meu.

| Bossdeanonim12 explică (pentru vlllaaddd):

Mulumesc, asa sa fie! happy