| JackTh3Ripper a întrebat:

Buna dimineata TPU, fara suparari sau jigniri, as vrea sa schimb motorul de la o mazda rx8 cu unul compatibil, ca sa reduc consumul si intretinerea ei, va rog daca puteti sa imi spuneti cam de ce suma am nevoie ca sa pot face schimbul si va rog sa nu imi spuneti ca nu merita ca motorul wankel este cel bun sau ca nu merita, va rog cer doar cateva sfaturi nu vreau sa jignesc pe passionatii acestui automobil. Multumesc, o zi buna.

5 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Ai putea sa treci direct la electric.Nu costa o avere.

https://ardushop.ro/......tinuu.html

| JackTh3Ripper explică (pentru badpanda):

Daca nu imi poti da un sfat util de ce imi raspunzi? Multumesc oricum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cateva mii de euro reusesti. Manopera cred ca e lejer 1000 euro la cate trebuie modificate.

| anonimg a răspuns:

N-am un răspuns concret. Îți scriu pentru sfaturi și idei:
- în locul tău aș întreba un mecanic sau o firma. Pentru că aici este vorba și de omologare. Ce vreau să spun este faptul că s-ar putea să existe posibilitatea și ca mecanicul să nu se bage la așa ceva dacă știe că această schimbare nu ar fi omologată (pentru că și-ar putea pierde și pâinea și libertatea). Repet: nu sunt sigur de acest lucru. Și ca să fiu sigur că mecanicul ar face lucrarea, atunci aș căuta răspuns concret la un ITP. Aceasta mi-ar putea spune dacă ar omologa o astfel de schimbare. După aceea m-aș duce la un service auto. Service-ul ar spune și suma (cu aproximație). Aici este vorba și de partea electrica, și posibil schimbarea cutiei de viteze.

| darrio2007 a răspuns:

Tu vrei doar un anumit raspuns. Deci ma abtin.