| raduarad2000 a întrebat:

Buna la toti. Va rog sa ma ajutati cu o probleme legata de achizitionare-a unei masini. recent am cumparat un renault Laguna Clima motor k 56 f, fabricatie 10.9/1999 1.6 16V, si nu stiu la ce norma de poluare se incadreaza. In talon scrie D3, dar unii spun ce nu neaparat este euro 3. Poate stiti unii dintre voi mai multe decat mine ca eu sunt intr-o ceata totala. prima inmatriculare find in 31.1. 2000 dar am inteles ca conteaza anul fabticatiei. Va rog daca stiti cava sa ma ajute v-as fii recunoscator. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Este Euro 2, Norma Euro 3 a fost implementată abia în anul 2000.

6 răspunsuri:
| catalin055 a răspuns:

Eu am o laguna din 1998 full option si este euro 2happy

| McRazvan a răspuns:

Masini ieftine aici www.oriceorice.ro

| raduarad2000 explică (pentru McRazvan):

Multumesc mult.

| raduarad2000 explică (pentru catalin055):

Multumesc mult

| raduarad2000 explică (pentru 0rlando):

Multumesc mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la RAR.