| angeldemon a întrebat:

Mi-a fost suspendat permisul 60 de zile pentru neacordare de prioritate.Am primit o dovada cu care pot circula 15 zile. Ce trebuie sa fac pentru a recupera permisul?

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Este ciudat ce s-a intamplat deoarece neacordarea de prioritate se penalizeaza cu amenda contraventionala si suspendarea exercitarii dreptului de a conduce pe o perioada de 30 de zile nu de 60! Pentru a intra in posesia carnetului, dupa terminarea termenului de 60 de zile (in cazul tau) trebuie sa te prezinti la un nou examen scris, de 15 intrebari din care trebuie sa faci cel putin 13! Daca nu iei acest examen permisul ti se va retine pentru inca 30 de zile, dupa expirarea acestora permisul fiindu-ti restituit fara a trebui sa te prezinti la examen!
In speranta ca ti-am putut fi de folos iti doresc o zi placuta!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Dupa 30 de zile te poti prezenta la examen sa iti recuperezi permisul, daca nu dupa cele 60 de zile te duci la politie si iti ridici permisul fara examen. Daca vrei sa il iei mai devreme dai examen!

| angeldemon explică (pentru ICPreda):

Buna! Ce intrebari pica la examen?

| MaxiValau a răspuns:

Astepti! Tata a avut permisul suspendat pe o luna, dovada tot de 15 zile. Cand s-a terminat timpul pentru asteptat, s-a dus sa-si ia permisul, FARA SA DEA NICIUN EXAMEN! (Motivul cica a fost neacordare prioritatii la trecerea de pietoni, dar, sarbatorile erau aproape si politistii se gandeau ca au si ei nevoie de o spaga)