| aly456 a întrebat:

in curin fac 18 ani si vreau sa dau de permis auto.As dori sa stiu care sunt cerintele oftalmologice pentru categoria B.Multumesc anticipat! Dau funda!

3 răspunsuri:
| PlfacT a răspuns:

Te pune sa citesti de pe cartonul ala pus la 5 metri laughing toti trec daca nu sunt orbi sau semi-orbi, si sa iti fie functionali amandoi laughing

| Kr5 a răspuns:

Poti sa fii si chior tot apt te trece. Am fost la vizita mediacala cu mai mult cursanti si una a citit toate literele gresit si ii spune : va trebuie ochelari siguri dar pentru auto e totul bine

| aly456 explică (pentru Kr5):

Eu am +5, dar am ochelari potrivit si vad sa cites cartonul acela fara ultimul rand!