| aly456 a întrebat:

In toamna vreau sa dau de permis auto categoria B. Dar am vreo sansa daca am dioptrii de 5, 00.Multumesc mult! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cozea_Alex_1995 a răspuns:

Buna! Pentru a te inscrie la scoala auto trebuie sa treci un test de vedere, iar acolo ti se va specifica, ca trebuie ( avand in vedere dioptria lentilei) sa porti ochelari in timpul condusului. Am prieteni care au dioptrie mai mare si conduc, dar trebuie sa foloseasca ochelarii pentru tot parcursul deplasarilor. Sper ca ti-am fost de ajutor. Sa ai o zi frumosa!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai ochelari si te descurci la examenul oftalmologic (acel tabel cu caractere mari si mici + acele jocuri de culori din care trebuie sa distingi numere sau litere), poti conduce linistit, vei primi adeverinta ca esti apt de condus.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Fara ochelari nicio sansa.
Cu ochelari se poate.

| aly456 explică (pentru Cozea_Alex_1995):

Unde pot face acest consult!