| cristianandrei482 a întrebat:

Am si eu o întrebare sinceră. Vreau să îmi cumpăr un Mercedes 320 CLS și impozitul la primărie este destul de mare și mă gândeam să o trec pe numele tatălui meu care nu are absolut nimic pe numele lui. Întrebare este: Dacă nu plătesc impozitul la primărie se întâmplă ceva anume? Menționez că nu mai vreau să vând mașina niciodată și în caz că se strică rău de tot o dau la groapă.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai cum vine asta, ai bani de Mercedes dar n-ai bani de impozit?

Daca nu ai bani pentru absolut toate cheltuielile asociate unei masini (pretul masinii, intretinere, benzina, impozite, asigurari, etc) inseamna ca nu-ti permiti acea masina si ca nu ar trebui sa o cumperi.

| cristianandrei482 explică (pentru johnnny123):

Imi permit foarte bine? dar uite că așa vreau eu sa nu plătesc.

| johnnny123 a răspuns (pentru cristianandrei482):

Am inteles, esti un cetatean mai smecher decat ceilalti cetateni prosti care-si platesc impozitele.