| BaerMadalina a întrebat:

va rog daca puteti sa ma ajutati, vreau sa cumpar o masina adusa din afara, mai exact din Olanda, masina a fost adusa pe rampa nu a fost inmatriculata si nici placute nu are, de ce acte am nevoie sa o inmatriculez, si ce acte trebuie sa ii cer vanzatorului? Daca puteti sa ma ajutati va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Pai iti trebuie contract de vanzare-cumparare, ca sa dovedesti ca ai dat banii si ca acum e a ta. Apoi iti trebuie talonul masinii si cartea ei de identitate.
S-ar putea sa fi omis ceva, dar de astea imi amintesc acum.

Iti recomand sa te duci apoi cu actele la un birou de inmatriculari, sa nu-ti mai bati capul cu statul la cozi etc.
Mai intai insa poti lua numere rosii (vreo 3 luni). Dupa, te duci faci RAR-ul si o inmatriculezi.

2 răspunsuri:
| BaerMadalina explică (pentru gratargratar):

Daca iti mai amintesti ceva imi spui, multumesc frumos