| Sjdjjermm a întrebat:

Bună ziua am nevoie de ajutorul vostru am un FORD connect din 2009 si pe mufa care vine conectată la ventilator habitaclu nu este curent pe ia de fapt nu am curent nici pe mufa dela rezistență care pornească caldura nici 1234 nu funcționează astept răspuns cu Respect!?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

In primul rand, la orice problema electrica, cauti pe net sa vezi schema de la panoul de sigurante si verifici siguranta. Daca este arsa siguranta, scapi foarte ieftin. Daca nu, e posibil ca, cablul sa fie rupt, sau sa se fi oxidat mufa si de aia nu merge.