| Toea_Addy_1999 a întrebat:

Buna ziua!
Am o problema macaraua la bicicleta mea s-a stricat si a trebuit sa cumpar alta vechea macara era pentru 7 pinioanr iar cea noua este identica dar nu schimba pana pe pinionul cel mare. Pe net cand l-am cumparat scria ca este pentru 7 pinioane dar nu merge. Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca piesa nu e noua atunci are arcurile uzate si nu poate ridica lantul pe pinion.Are niste reglaje care îi permit sa faca o cursa mai scurta sau mai lunga.Ai umblat la ele?

1 răspuns:
| Toea_Addy_1999 explică (pentru anonim_4396):

Macaraua este nou nouta iar acele reglaje am incercat ceva din suruburile H si L dar nu urca sub nicio forma pana pe ultimul pinion