| MihalescuAdrryy a întrebat:

Buna ziua! Am si eu un touran 2009, are sirocou si dimineata la 4° sau chiar mai rece scoate un fum asa pe sub masina, iese si spre capota. Are si un moros asa de incins. La mecanic nu i-a gasit nimic. Doar mi-a spus ca imi va face asa toata iarna. ???? A patit cineva? E normal?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Incalzitoarele suplimentare au nevoie de meseriasi cu experienta la ele. Este practic o centrala de incalzire, nu o masina.
Service-urile de camioane si rulote au meseriasi care stiu foarte bine sistemele alea de incalzire, iar majoritatea nu stiu mecanica auto; deci sunt doua lucruri diferite.

Eu sunt mecanic auto, nu am idee care este problema. Daca era abur era oarecum normal, insa fumul nu este.
Cauta meseriasul potrivit, sa-i faca mentenanta.