| DaTRoll a întrebat:

Am un golf 4 pe numele tatălui meu. Acesta a decedat si am auzit ca de pe 20 mai o sa fie aiurea. Eu vreau sa o mut pe numele meu in august cand expira asigurare. O sa am probleme in caz de foi fi oprit? Daca fac un accident si asiguratul (tata) este decedat ce se intampla? Cat ar costa asigurarea pe numele meu? Am 19 ani

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

O asigurare pe numele tau anuala ar fi de peste 800 de lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legea de pe 20 mai are legatura doar cu cei care cumpara masina si nu o trec pe numele lor, nu e si cazul de fata. Oricum, va trebui sa o treci intr-un final pe numele tau.

| eduardsabin a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Da, ai dreptate cam asa te costa

| mgtow a răspuns:

Trebe sa o pui pe numele tau altfel amenda nu poate sa mearga in sicriu. Pana se rezolva actele sa ai certificatu de deces la tine