| silviuvrg a întrebat:

Bună ziua,am un ML 2006, după ce opresc motorul,la un interval de timp porneste un ventilator interior,dreapta fata care scoate aer pe grila de la capota, problema este ca descarca bateria pqnq dimineața.Deasemenea nu citește cheia mereu poate fi din baterie,sau bateria auxiliara? ce rol are bateria auxiliara, posibil sa dea erori în bord bateria auxiliara.Pe tester o da descărcată în realitate are 12.73 V.Va mulțumesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui sa fie 13.5V pe bateria incarcata.
Daca are doar 12.73V, aunci intr-adevar este descarcata bateria.