| Toma121 a întrebat:

Bună ziua as dori sa știu la ce infracțiune ma încadrez,am cumpărat o masina și am făcut contract de vânzare cumpărare pe buletinul unui fost prieten care ulterior ma reclamat la politie după o cearta,precizez ca actul nu era oficial doar contract de vânzare cumpărare, mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai te-ai lins pe bot ca masina este a lui, legal, chiar daca este doar contract de vanzrae cumparare.
Dar folosirea unui act de identitate care nu-ti apartine, este frauda si se pedepseste cu puscaria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică i ai cumpărat mașină?

| darrio2007 a răspuns:

Uite asa s-a ales prietenul cu o masina.
In locul lui nu te-as fi reclamat.