| Jorjik a întrebat:

Bună ziua, dacă mi-a fost reținut permisul pe 4 luni, dar logica este 3 luni pentru viteză și o lună ca s-au adunat puncte, am voie să dau examinarea? Să îmi scadă o treime din pedeapsă

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conform legii, daca
"c) perioada de suspendare a fost majorată, conform legii;"
nu poti beneficia de redurece prin examinare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine stai fara permis, abia te calmezi si te linistesti, sa inveti ceva in astea 4 luni cand esti pieton.
Il primesti cu siguranta inapoi in 7 ianuarie 2025

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Jorjik explică (pentru Violleta2022):

E bine să vb, când locul de muncă e șofer, eu 4 luni mor de foame si tu stai și comentezi, aveam o urgență gravă și știi să ții morală oriunde…

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jorjik):

Dar cand ai zburat cu 140km pe ora in zona de 80 sau 90 de ce nu te-ai gandit ca nu potis incalci legea?
Urgenta grava nu se trateaza prin acceleratia masinii, ca nu esti salvare si nici masina de pompeiri, deci ai obigatia sa mergi cu cat este afisat pestrada.
Au dus dovada la politie ca aveai pe cineva care facut stop cardiac in masina?
Cum poti dovedii ca aveai o urgenta de viata si moarte?