| Man234 a întrebat:

Buna ziua,deci noaptea asta cand veneam acasa cu masina, era prea cald si am tras jos geamurile, s-a facut curent si aveam o punga goala de biscuiti si s-a dus punga afara din cauza curentului...eram intr-o localitate, nu era nici o masina, doar eu deci nu m-a vazut nimeni, oare pot sa primesc amenda pentru asta? Sunt foarte stresat...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mascații o sa vina la ușa ta.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Guilty conscience.

| anonimg a răspuns:

Este scris că Dumnezeu nu ne face după păcatele și greșelile noastre.
Dar dacă prin întrebarea ta Îl provoci ca să te pedepsească, Lui nu-I este greu să o facă. El este cel care întărește inima omului, și tot El o și poate înmuia ca apa.
Cine se simte încurajat, să mulțumească lui Dumnezeu pentru asta, și să nu vorbească necuviincios.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Era mare punga? laughing

| kalasnicov22 a răspuns:

Mai bine zi ca ai aruncat-o si basta.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Dacă nu te-a văzut nimeni nu ai de ce sa îți faci griji. Data viitoare sa fii mai atent pentru ca dacă ai spune ce s-a întâmplat de fapt la politie nu cred ca ti-ar da crezare.

| Whitte a răspuns:

Noaptea asta? Unde este acum asa de cald in tara ca sa mergi cu geamurile deschise la masina? Sau poate erai baut? Ca altfel, de unde atata caldura?

| sweetys a răspuns:

La cat de cald e acum, sigur trebuia sa mergi cu geamurile larg deschise, plus ca nu se face in asa hal de curet incat o punga sa zboare, doar daca nu mergeai cu 100km/ h si cu toate geamurile deschise larg, ceea ce e cam imposibil. Asa ca daca iti vine amenda si zici minciuna asta ca sa scapi de ea, nu o sa te creada nimeni, cauta alta scuza.