| Man234 a întrebat:

Buna ziua,deci noaptea asta cand veneam acasa cu masina, era prea cald si am tras jos geamurile, s-a facut curent si aveam o punga goala de biscuiti si s-a dus punga afara din cauza curentului...eram intr-o localitate, nu era nici o masina, doar eu deci nu m-a vazut nimeni, oare pot sa primesc amenda pentru asta? Sunt foarte stresat...

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mascații o sa vina la ușa ta.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Guilty conscience.

| anonimg a răspuns:

Este scris că Dumnezeu nu ne face după păcatele și greșelile noastre.
Dar dacă prin întrebarea ta Îl provoci ca să te pedepsească, Lui nu-I este greu să o facă. El este cel care întărește inima omului, și tot El o și poate înmuia ca apa.
Cine se simte încurajat, să mulțumească lui Dumnezeu pentru asta, și să nu vorbească necuviincios.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Era mare punga? laughing

| kalasnicov22 a răspuns:

Mai bine zi ca ai aruncat-o si basta.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Dacă nu te-a văzut nimeni nu ai de ce sa îți faci griji. Data viitoare sa fii mai atent pentru ca dacă ai spune ce s-a întâmplat de fapt la politie nu cred ca ti-ar da crezare.

| Man234 explică (pentru PaulaPaulayt1):

Era punga de biskrem, daca conteaza laughing

| Whitte a răspuns:

Noaptea asta? Unde este acum asa de cald in tara ca sa mergi cu geamurile deschise la masina? Sau poate erai baut? Ca altfel, de unde atata caldura?

| sweetys a răspuns:

La cat de cald e acum, sigur trebuia sa mergi cu geamurile larg deschise, plus ca nu se face in asa hal de curet incat o punga sa zboare, doar daca nu mergeai cu 100km/ h si cu toate geamurile deschise larg, ceea ce e cam imposibil. Asa ca daca iti vine amenda si zici minciuna asta ca sa scapi de ea, nu o sa te creada nimeni, cauta alta scuza.

| Frank51 a răspuns:

Nu vreau să-mi imaginez ce se va întâmpla cu mentalul tău după ce te oprește poliția vreodată. Cred că vei face un atac de panică.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Man234):

Pffu, ai scapat. Biskrem nu se pune.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Cum ai reusit sa faci propaganda religioasa plecand de la un ambalaj de biscuiti?

| Violleta2022 a răspuns:

In general poti primi amenda daca arunci gunoi din masina.
De data asta ai fost norocos ca u te-a vazut nimeni, dar pe viitor nu mai arunca pe geam, ca nu zboara nimic din interiorul masinii, afara.
Inca ceva, daca este cald in masina se porneste aeroterma pe rece si se tin geamurile inchise, ca nu vrei sa inhalezi tot praful si mirosul de ulei ori petrol ars, de la masinile de pe sosea.