| andycoolgirl a întrebat:

Bună ziua grup. Am si eu o problemă la condus. Am facut 9 ședințe si incă ma ingreunează virajele stanga si dreapta si uneori trec peste linie( axa drumului). Cum aș putea sa le fac mai bine? Ați avut si voi problema asta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DonMoldo a răspuns:

Fa ti oglinzile asa fel incat sa vezi un sfert din masina poate chiar mai mult la inceput o sa te ajute mult (chiar daca nu e recomandat sa vezi jumate din masina) dar o sa te incadrezi mai bine pe jumatatea drumului. O sa te inveti cu timpul incearca sa vezi pe unde merge masina si asa nu o sa mai intri pe contrasens

4 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Adica? Intri pe contrasens cand virezi sau nu reusesti sa iti ti banda ca nu inteleg. O sa inveti exersand ca doar nu ne am nascut soferi mai ia ti sedinte suplimentare daca crezi ca nu esti sigur pe tine

| andycoolgirl explică (pentru DonMoldo):

Da. Uneori intru pe contrasens. Si uneori si incalc linia (axa). Se corecteaza in timp? Sa nu ma sperii asa-i? De frica nu mi-e frica si parcarile le fac bine

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba instructorul tau cu care faci scoala, si el iti poate arata si explica in acelasi timp, ca sa intelegi si sa le faci corect.
Manevrele pe care nu le poti face corect de la inceput trebuiesc exersate pe loc sau facute cu incetineala, ca sa inveti sa le faci corect, fiindca graba strica treaba iar manevra facuta cu viteza poate duce la accidnete.

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-ti instructorul. Cu el faci scoala nu cu TPU.