| LaviniuA a întrebat:

Cand mergi cu Bolt, Uber, taxi etc e musai sa stai in spate? Eu asa stau, asa am vazut ca fac si altii. Daca stai langa sofer ce are?

8 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu trebuie neapărat să stai in spate, poți sta si in fața dacă vrei.

| Mindfulness a răspuns:

Cei cu anxietate sau paranoici, timizii stau de regulă în spate, oamenii care nu au încredere în ei.

| Alex765431 a răspuns:

Nu e musai, poţi sta şi în faţă, dacă sunteţi mulţi în maşină. Dar în general, se stă în spate.

| eliancodrut a răspuns:

Multi taximetrixti, daca esti singur, iti spune sa stai pe bancheta din spate. E un obicei impamantenit de la COVID. dar si pentru siguranta. Locul de onoare si cel mai sigur este cel de dinapoia soferului.

| ioana748 a răspuns:

Ca si bune maniere se sta in spate.
Unii soferi pun strategic ceva hartii gen documente sau o mapa pe scaunul de langa ei, in speranța ca descurajează clientii sa se urce langa ei.
Codul bunelor maniere este la liber pe internet.

| ReddY25 a răspuns:

Stai cum vrei

| LaviniuA explică (pentru ioana748):

A deci eram manierat fara sa vreau laughing mersi o sa il caut.

| ioana748 a răspuns (pentru LaviniuA):

Da, probabil subconștientul a observat ca majoritatea se urca in spate.
Sau instinctiv esti manierathappy