| Alexandru250201 a întrebat:

Care ar fi simptomele unei distributii care trebuie schimbata la un N47?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Numărul de km e cel pe care-l iei in calcul la așa ceva

| gabicoo a răspuns:

Tusea productiva.

| glock17 a răspuns:

Distributia e cel mai bine sa o schimbi la 60.000 km Nu exista "simptome" dupa care sa te iei. Trebuie schimbata la un anumit numar de km care poate fi mai mic sau mai mare, altfel ti se poate rupe cureaua de distributie si tot sistemul o ia razna, practic iti moare motorul. Daca ti se rupe cureaua in mers cu viteza mare si nu poti opri masina poti sa iti faci programare la parastas.