| Savu4iosif a întrebat:

Care este benzinăria care oferă cea mai calitativă benzină?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricare in afara de lukoil

| goguPatent a răspuns:

Probabil petrom/omv

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea mai merg eu cu benzinarul, dar alimentez doar de la Socar. Au combustibil foarte curat, si destul de sportiv.
Mai alimentez si de la Petrom, au combustibil bun, dar nu "fuge" masina la fel de bine. Deci raman fan benzinariilor Socar.
Si ce mai pot spune despre benzina, este ca merita sa iei premium, cu cifra octanica 98 sau 99, pentru ca iti scade putin consumul, si iesi aproximativ la aceiasi bani, cu un mers al motorului mai placut.
La masinile diesel nu merita sa alimentezi cu motorina premium, pentru ca merge la fel masina, si e la fel de curata. Iar daca vrei aditiv de curatare, faci o data la 2-3 ani o curatare cu solutie profesionala in service, si ai rezultate evidente.