| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna marca germana de masini?

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is curios cati din cei ce scriu aici au avut toate cele trei masini sau vorbesc din auzite sau fac un top in functie de ce le place lor. Dau un exemplu, daca mie imi place bmw, gata bmw e cea mai buna... come on!? eu sunt de alta parere, toate trei sunt masini la fel de bune bine. patru, daca includem si wv. oricum cea ce vreau sa zic e ca iti iei ce ti se potriveste, mergi incet cu masina, pastrezi dinstantza considerabila in mers fata de cel din fata, nu te intreci pe bulevarde mari, consideri ca ai un anume stil mai elegant. mergi pe mercedes.; esti o fire dinamica, mergi repede, dai flashuri si claxoane in trafic, iti iei bmw iar audi se vede ca are un pic din amundoua mai sus mentionate ai putea sa excluzi flashurile si claxoanele in trafic. bine. dupa caz. Eu personal sunt fan Mercedes. vezi mai putine prin santuri si copaci. si nici motoarele nu-s atat de forjate ca la bmw avand in vedere stilul de conducere al unui Benz. (aici s-ar putea gasi unu care sa zica : "da, da" stiu eu pe unu care omoara mercedesu in doua ) cazuri izolate oricum... In speranta ca o sa posed un w210 in viitorul apropiat va salut si numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa va spun ceva:sa stiti ca am vazut la emisiunea Top Gear ca Volkswagen a cumparat:buggatii.lamborghini,bentley,skoda,seat si audi si vw ia de la fiecare cate ceva si le pune pe masini de ex:de la bentley ia:motorul si asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai buna masina din lume este mercedes restul sunt vehicule cine nu a avut mercedes nu stie ce vreau sa spun.

| sergiu2525 a răspuns:

Ce maaaa? porsche este.la gunoi cu mercedes, bmw si opel.huaaaaa!laughing

| cristim24 a răspuns:

Lexus

| helena09 a răspuns:

Buna, eu sunt in Germania si cred ca BMW este cea mai buna masina, insa Audi si VW nu sunt departe de BMW.Aceste 3 marci sunt cele mai des cumparate de nemti si sosele sunt pline de ele.

| aLLeXuTz a răspuns:

Eu Zic Asa. nu sunt prea sigur., dar :
1.BMW (Masina Mea Favorita)
2.Audi
3.Mercedes (Nu Mi Se Pare A Fi Foarte Buna)

| opelman a răspuns:

Ba un lucru va pot spune opelu mai bun ca vw iar topu il conduce bmw urmat de mercedes si audi