| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

Casa dai pentru permis de sofer de TIR trebuie sa ai toate categoriile de permis ( B, C, E, D )? Sau poti sa dai o data pentru TIR care contine mai multe categorii. Exe - C, D, E.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Asa e legea in cadrul permisului de conducere. In mod normal un om poate avea permis de tir C+E fara B dar tarile din UE s-au pus de acord sa fie urmata escala de la B pana la D pe rand, cert e ca se poate B si D fara C si C+E. Sant banditi si au gasit forma excelenta sa fure omul la buzunar, atestatele nici alea nu sant utile deloc dar ca sa faca bani te obliga sa le faci in functie de marfa care o duci.

12 răspunsuri:
| Frumuseti_Anuska_1975 a răspuns:

Iti trebuie atestat de profesionist.

| mgtow a răspuns:

Dupa ce ai B dai C dupa aia C+E. Eu le am pe toate, asa ziceam ca tine B si C+E direct dar smecherii ca sa faca bani te obliga sa faci C, asta e legea

https://www.youtube.com/watch?v=tSXqK1k-6Ls

| mgtow a răspuns (pentru Frumuseti_Anuska_1975):

Dupa ce termina C+E isi face atestatu de marfa si cardul tahograf mai mult nu-i trebuie pentru inceput

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru mgtow):

Pai care lege te obliga cum spui tu? Eu zic ca poti da C+E si salutare. De ce e obligatoriu sa ai B?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru mgtow):

Stiu eu politica, am 2 atestate. Noroc ca sunt batran si am terminat cu munca. Cand am inceput eu meseria era-i liber ca o pasare.

| mgtow a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mi-ar fi placut sa fiu camionagiu in Romania dar la cat de imbecili sant patronii din tara noastra nu merita sa ne angajam la ei

| Birsan_Sebi_2001 a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai B obligatoriu

| Cristian_Ciky_1997 explică:

Ce ziceti la 30 de ani termin cu toate ( permis, atestat, card, etc )?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru mgtow):

Nu e integral vina lor desi se stie ca romanii intotdeauna au vrut sa fie mai catolici decat Papa, ca sa nu vorbim si de lacomie. Insa- Au fost date niste legi UE care trebuie sa le respectam dar veniturile din Ro nu se pot compara cu cele din vest. Nu poate functiona cu aceleasi reguli atata vreme cat acolo patronul isi permite sa dea la un sofer 2500 iar la noi cateva sute. E cum ai pune fata in fata un boxer hranit cu masline cu unul care haleste numai gratar.

| Cristian_Ciky_1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pai da Uk nu a iasit din unea-europeana. Ce treaba mai avem noi cu UK?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Cristian_Ciky_1997):

Stai ma... Ce usor vi se pare voua, crezi ca a iesi din UE e cum iesi de la buda? Vrei sa lasi femeia ca a fost curva si umbli 5 ani in tribunale. Crezi ca o bati de gard, pleci mai departe si o mai scuturi din mers? Dureaza 2-3 ani ca sa iasa, sa faca alte legi si toate acordurile, si nu stii ce si cum iese. Si tu iesi pe geam afara dar numai pana la brau, nu tot, ca altfel cazi de la etaj, deci ai iesit tot sau numai un pic? Se va vedea pe parcurs ce si cum in toate domeniile.

| mgtow a răspuns (pentru Cristian_Ciky_1997):

Ai timp un an sa le faci cat atat iti ia