| Marian_Sava_1994 a întrebat:

Cati bani poti primi pe un voucher rabla daca dau un cielo din 96?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Voucherele sunt de aceeasi valoare indiferent de masina... anul asta e undeva la 1500euro parca

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Dar sint valabile doar la achizitionarea unei masini noi si nu mai sint transmisibile ca pina acuma, deci nu merge sa dai rabla si sa vinzi cuponul.

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Sunt transmisibile, doar ca acum nu mai primesti voucherul in mana, trebuie sa te duci la dealer sa il iei

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Si dealeru' ti-l da doar daca iei o masina noua, lol. Ai un link care sa confirme ce zici? Nu zic ca nu ai dreptate, dar eu aveam o rabla si era vorba de voucher si la concluzia asta ajunsesem, asa ca pina la urma am luat vreo 3-400 RON pe fier vechi...

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai ai dreptate, nu te am contrazis... ti l da doar daca iei masina noua, doar ca poate fi transmisibil... adica tu poti sa iti iei masina noua cu voucherul meu, doar ca trebuie sa mergem impreuna la dealer.

| Marian_Sava_1994 explică (pentru suntserios):

Aha,deci imi dau voucherul care valoreaza pana la o 1500 de euro, si daca eu mai pun 1000 de euro imi pot achizitiona o masina? CREED CA MASINA CARE IMI VA DA NU VA FI NOUA>

| suntserios a răspuns (pentru Marian_Sava_1994):

Voucherul il poti folosi doar daca iti cumperi masina noua

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

... si nu cumva trebuie' sa ne si cheme la fel? Ca in cazul asta tot putem sa picam la mica intelegere si tu sa imi dai mie 1000 ca sa beneficiezi de 1500 reducere la pretul masinii. E win-win pentru noi in cazul asta, insa statul taxeaza doar o masina noua si nu doua. happy

9 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu conteaza ce masina casezi, voucherele sunt la fel. Nu stiu anul asta ce valoare are un voucher.

| critikl a răspuns:

Parca aveai un Cielo din 98'' a mai inbatranit intre timp?