| Anonymous1247 a întrebat:

Ce părere aveți de acest BMW? Aș vrea să îmi iau așa ceva dar nu știu dacă merită...
http://suchen.mobile.de/......31269.html

15 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu mi-au placut niciodata BMW-urile,au moaca de rechin, dar in rest...din cate am auzit sunt masini foarte bune, cu un consum destul de ridicat, dar presupun ca daca iti cumperi o astfel de masina nu mai ti cont de pretul la benzina, nu?

| RB26DETT a răspuns:

Nu mi se pare cine stie ce, si daca ai bugetul ala, uita-te aici! asta are 300 cai putere, bmw-ul e pitic pe langa asta http://www.auto.ro/volvo-s80/1698678.html si ramai cu ceva bani pentru piese de schimb in caz ca are vreo problema. eu acum mi-as lua-o daca as avea bani! are dotarile si designul unui vw din 2010! si puterea unui bmw cu motor v8 dar asta daca nu ma insel are motor in 5-6 pistoane in linie! si dupa numele tau exoticman, cred ca iti plac lucrurile mai exotice, aceasta masina iti da o experienta de condus cum nu ai mai avut, are 12 airbaguri! TV, GPS integrat, din anul 2000! si inmatriculata. volvo are cele mai sigure masini din istoria masinilor, pe un volvo a aparut prima data centura de siguranta, sunt masini foarte stabile puternice si sigure, solide, se tin bine de asfalt cand accelerezi, priveste video-ul asta sa vezi cat de rezistent este un volvo din 1995! http://www.youtube.com/watch?v=-g7DA9PGZZs

| vigome a răspuns (pentru RB26DETT):

Si continuarea aici:
http://www.youtube.com/watch?v=dtu-LoN_gV0

| AgathaRo a răspuns (pentru RB26DETT):

Impozitul la masina cine il plateste? Are capacitatea cilindrica mare rau 2700 cmc iar impozitul e vreo 2700 lei pe an.

| necse6alex a răspuns:

Exotic... din pacate nu...masina este destul de buna ca si performante arata bine nu cred ca vrei sa schimbi vero piese la masina asta, piesele sunt foarte scumpe iar impozitul este si el mare deoarece masina este trecuta la masini de lux fiindca capacitatea motorului este peste 2000 cmc cu 6800E iti cumperi altceva.

| Anonymous1247 explică (pentru RB26DETT):

Nu e rea, sunt fan Volvo, numai că exteriorul mi se pare puțin urât nu știu de ce. În rest aș alege-o.

| RB26DETT a răspuns (pentru Anonymous1247):

Exteriorul este pe un design mai vechi dar totusi de la anul 2000, ce marca scoate ceva mai bun? totusi, au motoare mari [s80] dar sunt masini foarte bune.winking daca vrei, poti sa iti iei s60winking

| Anonymous1247 explică (pentru RB26DETT):

Volvo S60 ca aceste nu ar fi rău http://cautare.mobile.ro/......38611.html

Numai că am descoperit acest Jaguar și m-am îndrăgostit de el! Ce părere ai?
http://cautare.mobile.ro/......85406.html

| RB26DETT a răspuns (pentru Anonymous1247):

Consumul cred ca este un pic cam mare dar jaguar este o marca foarte buna, masini de lux,, si mie imi plac foarte multwinking si in + ai ceva sub capotawinking recomand daca ai bani sa intretii masina [benzina in general] bravo, ai gusturi big grin

| Anonymous1247 explică (pentru RB26DETT):

Numai că tot trebuie să renunț la Jaguar fiindcă din cauza impozitului voi da faliment. M-am reîntors la acel S60 de Volvo. Dacă mai ai alte idei de modele te rog să mi le prezinți, sper să ai happy

| RB26DETT a răspuns (pentru Anonymous1247):

Frate, ce gen de masini iti plac? eu de ex am volvo v40 din 97 si merge ceas la anii ei m-a impresionat, pe masina am dat 2000 euro daca ma crezi si e full option, depinde de bugetul tau, eu iti recomand cu placere orice model de volvo, toate au calitate Premium, sunt bune, toate merg foarte bine si cel mai interesant lucru la un volvo este directia, stabilitatea, siguranta si felul cum porneste motorul :O mie mi-a pornit la sfert de cheie cand afara erau -15 grade si asta m-a dat pe spate, sunt concepute special pentru temperaturile din Nord[ suedia ] eu totusi recomand cu placere S60, daca iti plac cele break te poti indrepta spre v50, am auzit ca v50 are cel mai bun sistem audio [din modelele volvo si asta daca inca are boxele originale], mie imi plac mai toate modelelewinking spune-mi cam ce ti-ar placea la o masina si eu iti spun exact ce volvo ti se potrivestewinking. daca iti plac masinile mici in 2 usi iti recomand volvo c30, daca vei gasi Rdesign nu vei regreta, un design mai atragator, farurile sunt mai extinse putin, masina este mai aerodinamica, daca iti place SUV iti recomand ori xc90 sau poate ceva mai micut xc70winking

| Anonymous1247 explică (pentru RB26DETT):

Ceva mai cu o caroserie eleganta (sedan sau cum se cheama) cu 4-5 usi

| RB26DETT a răspuns (pentru Anonymous1247):

Volvo v70 http://www.auto.ro/volvo-v70/1689661.html este superb, si volvo v50;) http://www.auto.ro/volvo-v50/1698060.html astea arata bestial, mie imi plac foarte mult si merg foarte bine;) si totusi s80 daca vrei ceva puternic;) 300 cai putere la pret destul de mic :)

| Anonymous1247 explică (pentru RB26DETT):

Nu prea imi plac break-urile. Cred ca s60 ramane. Alta sugestie?