| IulianSTN a întrebat:

Ce părere aveți de Dacia Logan primul model ph1?
Merită? Nu are rugina, are kilometri putini 89.756 reali deoarece cunosc masina.An de fabricație e 2007. Ca dotării e full pentru anul acela. E motorizarea de 1.4 MPI de 8V de 75 de cai putere. Masina vine echipata cu GPL de fabrică. Cu folii pe spate omologate rar. Jante de aliaj de Renault, cred ca Symbol (nu stiu sigur). Si propietarul mi-a pus-o la prețul de 1300€, negociabil. Merită? E fiabilă?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E fiabila, iar pretul e ok. Dar Logan e o masina doar de oras, si drumuri rele. Daca ai de gand sa iti duci in siguranta familia pe distante lungi, nu e deloc o alegere buna. Nu are prea mult confort (scaune naspa), la viteza nu e controlabila, iar in caz de tamponare, siguranta este 0.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Doar pentru oraș ii bună. La drum lung deloc. Ce buget ai sa îți recomand mașina pe termen lung. Nu trotineta de Logan.

| Digikey a răspuns:

Stiu pe cineva care facea saptamanal Germania cu o remorca agatata si a dus-o la 450.000 km dupa care a vandut-o.
Daca stii sigur ca are acei km reali este o masina ok.
Cat despre siguranta poti sa-ti iei Hummer si sa aluneci pe o coaja de banana in holul blocului.
Am vazut Loganuri cu nr de Romania peste tot. Daca nu erau comfortabile stateau oamenii acasa nu faceau mii de km,
Poate reusesti sa o scoti la 5000 de lei cifra rotunda.

| IulianSTN explică (pentru Sofer):

2000€
Dar sa fie fiabilă.

| mgtow a răspuns:

Merge mai ales pe gaz faci economie