| ciprian1993 a întrebat:

Ce parere aveti despre Ford Mondeo 1.8 td 1997? Cam cat ma costa intretinerea lui? Si cam tot ce imi puteti spune

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Fier vechi, cazan, antichitate, etc.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru frumusik2014):

Un Opel nu se va ridica niciodata la nivel de Ford, Opelul este o masina low cost exact ca Loganul, Lada sau Fiat Albea. Numai ca Loganul e facut in Romania si Opelul in Turcia. Daca Opelul era facut in Romania sau Bulgaria costa exact cat Loganul (ca nu mai plateai si taxele vamale)

In alta ordine de idei, Fordul care se face in Germania n-are nicio treaba cu adevaratulul Ford american (era bine daca avea motor american, motoarele americane sunt mai fiabile si mai simple ca cele europene doar ca consuma triplu) Dieselul de pe Ford este produs in parteneriat cu Mazda (si da, nu e grozav)

| Sofer a răspuns:

Iati un opel astra g 1.6 benzina
sau opel corsa c 1.3 cdti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E vechi si poate fi casat repede, e draguta masina

Răspuns utilizator avertizat