| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata masina visurilor voastre? Cand spun masina ma refer la mijloc de transport! Dau funda pentru cel mai bun raspuns!
Ma refer la ce ati vrea sa aiba in plus fata de cum este acum ( scaune confortabile, radio, etc)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La exterior trebuie sa fie ca un tablou in maxim 3 culori, in cazul meu albastru intunecat, negru si argintiu. Interiorul e deja suficient de stilat, e o masina din anii '70 si respecta regula celor 3 culori: alb, negru si argintiu. Trebuie doar s-o tin curata, deja e ceva neobisnuit, o tapiterie full vinil, in epoca plusului si al huselor de supermarket.
La mecanica momentan e originala cu mici modificari: cutie in 4 trepte, roti putin mai late decat cele originale si suspensia usor modificata pentru a micsora garda la sol.
Luminile la exterior raman clasice, au farmecul lor si isi fac treaba.
Ca performante m-am tot gandit sa ii pun alt motor, ceva de generatie mai noua cat mai puternic, insa varsta caroseriei (implicit siguranta oferita) si farmecul tehnologiei din anii '70 m-au facut sa ma limitez la modificari subtile: aprindere electronica, evacuare 60-70% inox si un carburator mai mare.
Asta e masina visurilor mele, ceva diferit, la origine foarte simplu, insa care acum intoarce priviri, intr-un trafic mult mai modern.
De masini 'mai noi' nu sunt la fel de indragostit, sunt doar mijloace de transport, pentru mine n-au nimic special.

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Camionu de gunoi e masina visurilor mele.

| awsaasasaa a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Super oh go on
de asa ceva sa aiba parte copii tai! :*

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru awsaasasaa):

Neah, ar lua painea de la gura alor tai happy

| aicaramba a răspuns:

Problema este ca tehnologia avanseaza atat de repede, si cu timpul o sa ne omoare pe toti. Cat de funny ti-ai crea masina, tot o sa existe alta care o sa fie mai buna decat a ta. Mai bine imagineaza-ti o bicicleta, nu polueaza si copii o sa aiba un viitor mai curat.