| Robujd a întrebat:

Cum pot sa ma duc în Canada si sa pot da de permis auto acolo? Adica sa iau acolo permisul de conducere?

5 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

De ce? In Romania nu reusesti sa treci de examen?

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Probabil trebuie să ai permis de ședere acolo.

| Sophieka a răspuns (pentru Standt):

rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti cu conditia sa dovedesti ca: esti cetatean canadian, ori ai viza permanenta, ori viza de munca sau viza de studii.
Ca cetatean roman nu poti merge sa sustii examenul auto in Canada!

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, conform noii legii, daca esti cetatean american, canadian, australian, sud amrican sau african nu mai poti sofa in Romania cu permisul auto obtinut in strainatate, fiind obligatoriu sa ai permis INTERNATIONAL sau permis auto romanesc.
Poti sofa cu permisul auto romanesc numai in Romania si evident in tarile Uniunii europene.