| Petronel975493 a întrebat:

Daca dau orasu înainte de Crăciun, cand voi primi permisul de conducere?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai sanse sa il primesti intre Craciun si Anul nou.
Mi se pare ca si bugetarii merg la munca pe 27 decembrie, doar ca anul asta pica si weekendul intre zilele libere.
Daca arzi de nerabdare sa obtii dreptul, mergi la DGPCI (unde ti-ai depus dosarul) sa soliciti o dovada inlocuitoare, in zilele alea de lucru (27, 29, 30).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, probabil in 5-10 zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Permisele de trimit la adresa omului in termen de 7-10 zile lucratoare (fara sa numeri si zilele de weekend sau cele libere de craciun), dar pentu ca este Craciunul cu multe zile libere, s-ar putea sa-l primesti dupa anul nou.