| anonim_4396 a întrebat:

Dacă pe talonul mașinii scrie la cauciucuri 185 65 15, iar eu am pe 195 65 15, ce poate sa imi facă poliția daca ma oprește?

5 răspunsuri:
| Roxana666667 a răspuns:

Trebuie sa respecti valorile de pe talon, altfel se suspenda talonul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti retine talonul

| relian a răspuns (pentru Roxana666667):

Ce este ala talon?

| Roxana666667 a răspuns (pentru relian):

Certificatul de inmatriculare.

| relian a răspuns (pentru Roxana666667):

Si certificatu de inmatriculare ce este? Adica actu masinii sau ce anume? Intreb, vad atatea nume doar pentru ca ai o masina, zici ca nu stiu ce planete detiilaughing Pentru o casa ai 2 acte actu prorouzis si cadastru, dar pentru o masina cate acte trebuie sa ai? Eu cred ca un singur act, deci cate acte sunt sau hartii sau ceor mai fi astea?