| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Daca se intalnesc in misiune si salvarea si politia cine are prioritate si de ce?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Legislatia rutiera nu specifica nimic despre asta dar daca incepem sa combinam un pic paragrafele prioritate are masina cu greutatea cea mai mare, deci in majoritatea cazurilor salvarea, dar din cauza gabaritului si nu a gravitatii cazului. Oricum este cam greu sa se intalneasca fiindca au statii de emisie receptie pe aceleasi frecvente ambele masini si vorbesc in asa fel incat sa se ocoleasca in momentul cand trec una pe langa alta sa nu se,, pupe"

9 răspunsuri:
| MG4Life a răspuns:

Salvarea, pentru ca viata omului este cea mai importanta, iar politia are decat de anchetat situatia...

| radanpetrica a răspuns:

Salvarea!

| Yppy a răspuns:

Catre MG4Life si radanpetrica... Dar daca e cineva inarmat, si intra salvarea prima data?

Depinde foarte mult de situatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala auto mi-a mincat zilele whew!.

| ღAnonimღ a răspuns:

Stiu sigur k ambulanta, da nu-mi amintesc dc...

| fetitaCUPiscoturile explică:

Deci moral eu cred ca ambulanta are prioritate deoarece viata unui om se poate salva daca castiga timp, pe cand politia daca scapa infractorul il poate prinde si mai tarziu!

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru FurtunaDiesel):

Am intalnit cazul asta azi cand am fost la magazin. salvarea facea stanga iar politia care venea din sens opus a oprit sa treaca salvarea.

| alexandru04 a răspuns:

Depinde.nu's exact

| iLi3 a răspuns (pentru alexandru04):

Prioritate.are.Masina.Politiei.Oricit.de.grav.nu.ar.fi.accidentul.sau.ranitul.
Nuti.pot.explica.de.ce.dar.Sunt.sigur.ca.Masina.Politiei.are.prioritate