| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi lovesc supapele de la tractor segmentii?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic este imposibil cu ele montate pe motor.
Daca le demontezi si le pui in aceeasi cutie este posibil sa se loveasca intre ele.

| ombladon a răspuns:

In cal mai rau caz, supapele lovesc pistoanele, si asta din cauza ca distributia a sarit de la punct (cred, nu sunt sigur).

| ombladon a răspuns:

Totusi cum ai ajuns la concluzia asta?

| ridiche1 a răspuns (pentru ombladon):

Multumesc tractorul a fost demontat si am constatat ca supapele au lasat urme pe pistoane.tu ce zici,

| ginoeugen23 a răspuns (pentru ridiche1):

A sarit de la punct distributia...

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru ridiche1):

Asta-i alta mancare de pste, incepi sa vi pe drumul cel bun, cand ajung supapele sa loveasca segmentii atunci ni-i bal, ii bai mare. Problema este la distributie, schimba toata distributia inclusiv supape, ghiduri, trage-l la punct si drum bun!