| Stefanucz_Dávid_1999 a întrebat:

De ce majoritatea masinilor de lux au culoare alba?

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu este adevarat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa zici neagra

| SilviaPunct a răspuns:

Pentru ca sunt de lux, adica sunt foarte scumpe. Firmele de obicei vand culoarea alb-basic pentru ca e cea mai ieftina; daca un client doreste o alta culoare trebuie sa plateasca in plus (la un Renault, care nu e masina de lux, o culoare pentru o masina noua este 500 euro). La alte forme costa mai mult si, ma gandesc, nu isi permit cu totii sa plateasca in plus pentru culoare.

| Stefanucz_Dávid_1999 explică (pentru suntserios):

Unde traiesc eu sunt albe, ciudat laughing

| StefanCosmin a răspuns (pentru Stefanucz_Dávid_1999):

Pentru ca e o culoare office, la fel ca negrul. nu cred ca ar fi ok sa mergi la o nunta sau la o intalnire de afaceri cu un bentley portocaliu sau lime green