| Culcat2u a întrebat:

De curând un tovarăș și a luat o trotineta pe benzina.ideea e ca după ce o accelerează ea merge singura mult timp.Si nu înțeleg cam cât ar trebui sa o acelerez

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica ramane accelerata sau ce anume, că nu inteleg?
Sau o accelerezi si merge singura pe strada?

| Culcat2u explică (pentru darrio2007):

Da o accelerezi și după mere singura

| darrio2007 a răspuns (pentru Culcat2u):

Se blochează cablul de acceleratie.

| Violleta2022 a răspuns:

Trotineta electrica este alimentata cu curent electric, la priza de aceea merge singura, atata vreme cat are baterie.
Mai poate fi alimentata si cu benzina sau motorina, evident functionand doar atat timp cat are combustibil in rezervor.

Cand se consuma combustibilul sau se descaraca bateria, trotineta se opreste, dar se pune din nou la priza si se reincarca, ca mai tarziu sa se poata refolosii.

In ce priveste acceleratul, trebuie sa stii ca are setata deja o viteza maxima, de catre fabricantul trotinetei, asadar indiferent de cat o accelerezi tu ea nu va putea merge mai repede fiindca motorasul cu care este prevazuta, nu poate duce peste limita de viteza si putere, cu care fabricatul a dotat-o.

| Culcat2u explică (pentru Violleta2022):

Trotineta e pe benzinăhappy
Dar totuși măcar ms ca te ai starduit sa răspunzi ceva
O zi buna îți doresc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Culcat2u):

Ce-i atat de dificl sa intelegi ca alimentarea unei trotinete poate fi pe benzina, motorina sua electric?

Aceeasi limitare se aplica si la cele alimentate pe benzina!