| 27071968 a întrebat:

Detin un autoturism Fiat Stilo 16, cu benzina si instalatie gaz,dupa ce pornesc motorul,nu se accelereaza, ramane turometrul la 1000 turatii pe minut, si nu stiu care este defectul.

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Daca te referi ca nu se accelereaza singura peste 1000ture atunci cand este rece, poate fi de la motorasul pas cu pas. Acesta iti regleaza turatia motorului in functie de temperatura.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Regleaza-i socul, are probleme, nu se accelereaza cand apesi pe pedala de acceleratie?

| 27071968 explică (pentru ionutz03):

Va multumesc baieti, pentru raspunsurile date, dar a fost si cred ca este in continuare-dibimetru-ieri l-am dat jos si l-am curatat, merge normal, dar nu stiu pt.cat timp.Nu se accelera nici la cald nici la rece, totul este electronic la masina, e prima mea masina cu instalatie gaz si totul electronic.Va salut! Marian.