| Andreyaluy a întrebat:

Hei, ieri am picat de pe scooter pe camp, n am pățit nimic numai mana mea cum am picat cu toata greutatea ma doare tare, in sensul ca nu pot ridica nimic, de rupt nu este nimic rupt pentru ca, cu greu pot sa imi misc încheietura si tot brațul, am pus gheata, m-am dat cu crema mentolata si mi-am facut masaj dar tot ma doare.
Nu s-a facut vanata, insa este putin putin umflata.
Tot ce ma doare la mana este cotul, cand vreau sa iau ceva de pe masa mana ma doare cand imi pun bratul drept, sau inapoi il pun in pozitia in care iti pui mana in șold.
Daca aveti ceva pareri/sfaturi ar fi de mare ajutor! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Ce-ar fi sa te duci la doctor sa se uite si sa-ti dea o trimitere pentru ortopedie unde eventual faci o radiografie? Poate e doar o luxatie simpla, sau poate e o fisura care necesita imobilizare, de ce sa te risti?

| Andreyaluy explică (pentru Korkodeln):

Mersi mult! M am gandit si la asta dar am vrut sa vad daca TPU are alte sfaturi dar cred ca asta este singura metoda. Mersi inca o data!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Andreyaluy):

TPU nu face radiografii