| ANDRErock a întrebat:

Hei TPU, spuneti-mi si mie cu se numeste schimbarea brusca din viteza la masina, adica merg cu a2a schimb a3a si apoi brusc a4a? FUnda

5 răspunsuri:
| doggmaster a răspuns:

Demaraj?

| Metin2RoBestWarBoss a răspuns:

Accelerare :

| Braunion a răspuns:

Patinare si distrugere de ambreiaj. Mai bine schimbi din treapta a II-a direct in a IV-a daca vrei sa progresezi rapid.

| vreauSAfiuEU a răspuns (pentru Braunion):

Sau si mai bine din a II-a in R de la racheta, asa ajungi unde vrei cat ai clipi

| Braunion a răspuns (pentru vreauSAfiuEU):

Arata-mi mie un curs despre motoare unde scrie ca treptele trebuiesc schimbate progresiv... Da curs despre motoare, nu 4Tuning.
Tu asa faci in depasiri? Dupa ce treci de respectivu continui sa alergi sau te asezi civilizat pe sosea si schimbi iar in treapta a V-a (in cazul in care ai cutie in 5 rapoarte). Tu daca ai 70 la ora depasesti in treapta a IV-a?