| CiocanN a întrebat:

În vedere cu inmatricularea bolidului.
Actul fiscal expirat în 30 de zile trebuie reinnoit de fostul proprietar sau se plătește o amenda și restul impozitului?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ceri altul

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce-i ala bolid? ce mai cuvinte probail ai vrut sa spui o masina autoturism ceva laughing

| CiocanN explică (pentru relian):

Se vede ca nu ai prins ironiawinking

| relian a răspuns (pentru CiocanN):

Ironia adica? Ai scris bolid de parca nu stiu ce ai avea tanc sau ce laughing nu vad nici o ironie, vad unia care folosesc ceva cuvinte de parca ar fi avut nu stiu ce ozneuri, mai degraba asta decat ironie.

| CiocanN explică (pentru relian):

IRONÍE, ironii, s. f. Vorbă, frază, expresie, afirmație care conține o ușoară batjocură la adresa cuiva sau a ceva, folosind de obicei semnificații opuse sensului lor obișnuit; zeflemea, persiflare. ◊ Expr. Ironia sorții = joc neașteptat al întâmplării. – Din fr. ironie, lat. ironia.
sursa: DEX '09