| Hkhtfcvhu a întrebat:

Mașina nu mai pornește

Salut! Am un polo 1.4 tdi din 2008 cu filtru de particule. De ceva vreme nu mai pornește la cheie, ca și cum nu ar avea baterie, dar uneori pornește bine, o opresc după, apoi îi dau cheie peste 1 min, și se chinuie la pornire. Mașina scoate la accelerare fum gri/albastru la turații peste 2000(nu încontinuu) și uneori simt ca nu trage deloc.
Cauze posibile? Îmi apare problema dacă o pun la tester?
Am fost la mai mulți mecanici și fiecare îmi spune altceva, ba turbo, ba filtru înfundat, ba bateria, ba alternatorul, ba pompa de
Ulei. Eu sunt sigur ca are mai multe fiind din 2008 dar sunt sigur ca nu sunt toate
Mulțumesc în avans pentru răspunsuri, dacă deranjează pe cineva șterg postarea.

1 răspuns:
| UnOmLinistit a răspuns:

Cu siguranta un tester ar scoate la iveala ce probleme are. Codurile pe care le va afisa trebuie analizate pe rand si rezolvate.