| Bela9 a întrebat:

Mercedes este cea mai buna masina din lume?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu s-a dat premiul asta inca. Dar este un brand care se bucura de o foarte mare incredere, probabil cea mai mare dintre toti producatorii de masini de serie.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este cea mai buna masina din lume. Este o masina buna, dar nu cea mai buna, acum depinde si ce vrei de la ea. Dupa mine cea mai buna e Buggatti Veyron.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Buggatti e un Go Kart de lux. Masinile au 5 locuri, portbagaj util, aer conditionat, sistem audio echilibrat, suspensie care sa nu scuture pasagerii dar nici sa faca balans... Si altele! Ce spui tu e fita de prost gust, eu n-as numi conservele alea penibile masini. Sunt niste motoare dotate cu scaune, atat. Nu gasesti nicaieri in lume un oras cu strazile gandite pentru astfel de rateuri cocalare.

| Mariussss14 a răspuns:

Mercedes ramane Mercedes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mie mi se pare o masina foarte buna, si daca vrei sa stii, in Germania poti merge cu cat vrei pe autostrada, deci e mai mare placerea sa ajungi imediat unde vrei cu 300 km/h (daca esti sofer bun, cine nu e sofer bun normal ca nu ar trebui sa mearga cu atat). Pentru mine nu e de prost gust, daca as fi milionar cu siguranta mi-as cumpara o asemenea bijuterie pe 4 roti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce cauti la o masina. daca vrei una de viteza, nu vei gasi in vreo serie de-a lor. astea-s de lux doar. daca vrei una puternica, gasesti in categoria muscle cars.
e ca si cum ai spune despre o femeie ca-i cea mai frumoasa femeie din lume pe toate categoriile

| ombladon a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu la 12 ani, iti dai cu parerea despre cea mai buna masina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ombladon):

Da. Si ce? Nu inteleg de ce toti oamenii isi dau cu parerea despre ce stie cineva dupa varsta. Si eu sunt tot om, si nu stii ce cunostinte am eu, in orice caz am mai multe decat crezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Am discutat cu un proprietar de Mercedes S55 AMG, stabilit in Germania. A mers o singura data cu 315km/h in Germania cu ea, noaptea, pe autostrada. A zis ca a facut doar o incercare, n-ar mai repeta asa ceva. Drumul devenise subtire ca o ata, a spus ca nu e deloc ok. Visele sunt una, realitatea e alta.

| PedoBarbie a răspuns:

Una dintre cele mai bune.