| Saldan a întrebat:

Mi-am facut programare acum 3 luni pentru transcriere autovehicul pe site-ul DRPCIV Vaslui si mi-au trimis rezervarea pe email...Nu am observat cand acestia mi-au trimis rezervarea pe INSTITUTIA PREFECTULUI- JUDETULUI IASI.Peste o saptamana ar trebui sa ma prezint la ghiseu cu dosarul si rezervarea dar imi vor lua in considerare acea rezervare daca sus apare PF JUD. IASI? Reamintesc ca am facut programarea pe DRPCIV VASLUI..in ce tara de rahat traim...

12 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Incearca sa descarci rezervarea de aici.
http://www.prefecturavaslui.ro/inf_permise/Rezervari/programari.php
Daca nu o gasesti este posibil sa fi gresit tu site-ul cand ai facut rezervarea.

| Saldan explică (pentru OldSoul):

Incerc de o ora. spune că nu are rezervare pe seria respectiva.Dar îți spun 100% sigur că era DRPCIV VASLUI.In ce tara p...i trăim?

regis
| regis a răspuns:

Normal ca nu iti va fi luata in considerare o programare de la un alt judet. Din moment ce ti-a venit rezervarea pe Iasi, evident ca nu ai facut-o pe Vaslui. Dar poti tine in continuare ca orbul de bata si poti da vine pe orincine altcineva, oricum tot intr-o tara de rahat traim.

| Saldan explică (pentru regis):

Știu să fac diferența între două site-uri DRPCIV...pe cel care am făcut rezervarea este 100% din Vaslui.acum iar trebuie sa aștept doua luni... tara de imbecili

| OldSoul a răspuns (pentru Saldan):

Nu dramatiza.
Iti iei actele frumos, si mergi miercuri *e zi cu program lung* si stai la coada.
Nu stiu cum e la tine, dar cel putin la mine se mai primesc si oameni fara rezervare, doar ca trebuie sa fii acolo de dimineata sa fii sigur ca prinzi loc.

| Saldan explică (pentru OldSoul):

Deci miercuri se poate depune fără rezervare? omule, m-ai salvat cu informația asta...

| OldSoul a răspuns (pentru Saldan):

Se pot depune in orice zi, doar ca aia cu programare au prioritate. Iar miercuri fiind programul prelungit, (pana la ora 18 daca nu ma insel) ai sanse mai mari sa prinzi si tu decat intr-o zi obisnuita.

regis
| regis a răspuns (pentru Saldan):

Nu exista doua site-uri DRPCIV, ci unul singur. Rezervarea se face de pe site-ul Prefecturii Vaslui. Iar de pe site-ul Prefecturii Vaslui nu te poti programa la Iasi. In rest sunt de acord cu tine, tara de imbecili.

| Saldan explică (pentru regis):

Știu să fac diferența între două site.uri diferite și pe ce site am făcut programarea.de ce mi.au trimis programare la Iasi, asta nu știu.

regis
| regis a răspuns (pentru Saldan):

Ok, inseamna ca prefecturile ambelor judete au complotat impotriva ta. Au sters programarea pe care tu ai facut-o pe siteul Prefecturii Vaslui si ti-au facut o alta la Prefectura Iasi. Asa e guvernantii astia, e chititi sa te incurce...

| Saldan explică (pentru regis):

Nu vreau raul nimănui, dar sa pățești și tu la fel vreodată cu o programare și să nu te creadă nimeni și să vezi ce bine te simti

regis
| regis a răspuns (pentru Saldan):

Nu te mai inteleg, tocmai ti-am confirmat spusele. Atata timp cat tu te-ai programat pe site-ul corect, nu se putea intampla altfel decat cum am scris eu mai sus.