| Razvan_Razvan_1999 a întrebat:

Ofer funda pentru cel mai bun raspuns!
Buna ziua am un compresor de tractor u650 i-am schimbat supapele segmentii deoarece l-am restaurat, iar acum dureaza f mult pana ajunge la 3 bari butelia, inainte de schimbarea pieselor compresorul merge-a bine adica nu asteptam mai mult de 7 min pentru umplerea buteliei de la 0. Oare care ar fi problema?

7 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ti-ai raspuns singur.
Ai incalcat cea mai importanta lege a intretinerii.Cand ceva functioneaza, lasa-l asa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la segmenti nu cred sa fie, ma gandesc ca nu iti lucreaza supapele. Demonteaza conducta dinspre butelie, si vezi daca doar sufla pe ea, sau mai si trage. Iar pe admisie (filtru), vezi daca nu cumva sufla.

| Razvan_Razvan_1999 explică (pentru Panamax):

I-am schimbat segmenti deoarece ajungea mult ulei in butelie

| Razvan_Razvan_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Supapele sun de bai cele noi nu lucreaza adica daca blochez evacuarea aerul iasa pe admisie

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Razvan_Razvan_1999):

Desfa-le, si vezi ce e cu ele.
Sunt lamele?

| Razvan_Razvan_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Supapele se pot regla?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Razvan_Razvan_1999):

Nu stiu, nu am lucrat la compresorul ala.