| ___iAho a întrebat:

Pareri generale, Renault Megane 3? Auzisem pe ceva forumuri ca motorul masinii (daca e echipata cu cel de 1. 5dCi) e tank, dar restul masinii e "ca de pufuleti". Adica erau proprietari care spuneau ca le intra apa in masina, e zgomotoasa, plasticoasa... dar totusi am auzit si pareri mult mai bune si nu stiu dupa ce pareri sa ma iau. Fac o comparatie, cu un Volvo S40 al unchiului meu, care pare bine inchegat, si e relativ la acelasi pret. Insa eu vreau ceva mai diferit si m-am gandit la Megane. Masinile fac parte din clasa compacta, ambele, dar sunt indecis cu privire la Megane. Si apropo de comparatia cu Volvo S40, voua care vi se pare mai calitativa? Sau exista ceva si mai ok la 5000 de euro?

3 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Un amic si-a luat recent un megan 1, 5 din 2015 cu roti de 17, am condus-o de cateva ori si am ramas impresionat cum merge de bine, foarte stabila in curbe, motorul silentios, si chiar se misca bine.Ma asteptam sa fie o panarama de logan, dar mi-a depasit asteptarile.

| ___iAho explică (pentru kalasnicov22):

Hatchback sau varianta mai lunga, Break?

| kalasnicov22 a răspuns (pentru ___iAho):

Da,este modelul lung.