| AndreiCCN a întrebat:

Pot avea montata suspensie mai joasa cu omologare europeana?
M-am prezentat la RAR cu o masina ce are suspensia modificata, aceasta fiind mai joasa comparativ cu cea originala, iar acestia eu eliberat CIV cu omologare europeana. As dori sa stiu daca pot aparea probleme la un control al acesteia.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai daca ai omologare europeana, ce probleme sa mai ai?!?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci ai fost deja la rar si te au trecut fara probleme?
pai atunci ce sa mai apara?

| AndreiCCN explică:

Reprezentantul RAR, dupa ce am primit actele, a spus "Vad ca ai si suspensia modificata", ca si cand nu a observat cand a facut inspectia, si o expresie faciala ce m-a pus pe ganduri. Mi-a dat impresia ca nu ar fi in regula si nici nu stiam daca e in regula o suspensie mai joasa avand in vedere ca nu este omologare individuala.

| UserRo10 a răspuns:

Din moment ce ai mentiune in civ de la RAR in caz de filtru arati frumos omologarile sau ii pui sa vada in baza de date

| AndreiCCN explică (pentru UserRo10):

Nu este trecuta mentiune privind aceasta suspensie.

| UserRo10 a răspuns (pentru AndreiCCN):

Atunci in caz de control nu ai ce face.
Daca ai acte la suspense si factura service agreat rar poti merge sa faci test dinamic sa o treci sau sa ramai asa cu ea pe barba ta